Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Komendant nagrodził policjantów, którzy uratowali samobójcę

Hrubieszów. Nagrody pieniężne odebrali dzisiaj asp. Marek Gałka i sierż. szt. Mariusz Urbański z ogniwa patrolowo-interwencyjnego hrubieszowskiej policji. Gratulacje i koperty przekazał im zastępca lubelskiego komendanta wojewódzkiego policji, insp. Mirosław Sokal.
Wieczorem 10 września dyżurny hrubieszowskiej policji został powiadomiony telefonicznie o próbie popełnienia samobójstwa przez 18-latka w okolicach ul. Ciesielczuka. Na miejsce ruszyli Gałka i Urbański. – Młody chłopak stał nad brzegiem rzeki Huczwa, ale na widok funkcjonariuszy próbujących podjąć mediacje wskoczył do wody i całkowicie się zanurzył – opowiada Paweł Łuka z hrubieszowskiej policji. Wtedy aspirant wskoczył do wody za desperatem, a następnie z pomocą kolegi z patrolu wyciągnął go na brzeg. Po skutecznej reanimacji młodzieniec odzyskał przytomność, a karetka odwiozła go do szpitala. Ale w związku z tym, że zachowywał się agresywnie i dalej groził samobójstwem – po udzieleniu pomocy – odwieziono go do izby wytrzeźwień. Mieszkaniec podhrubieszowskiej wioski miał w organizmie 1,6 promila alkoholu.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama