Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Ulhówek: Będzie park i amfiteatr w parku

Znajdą się tam nie tylko tereny spacerowe, ale także amfiteatr, place zabaw dla dzieci, boisko do piłki siatkowej i koszykowej, kort tenisowy, jak również pola do mini golfa. Tak ma wyglądać park w centrum Ulhówka.
– To ma być obiekt dla mieszkańców całej gminy – zaznacza Łukasz Kłębek, wójt gminy Ulhówek. – Dzieci będą miały gdzie się bawić, młodzi gruchać na ławeczkach, a starsi spacerować czy spotkać się ze znajomymi. Pomysł zagospodarowania tak zwanego sadu orzechowego w centrum osady pojawił się na początku kadencji Kłębka. Postanowiono działać i – po opracowaniu projektu – samorząd złożył wniosek o dofinansowanie budowy parku rekreacyjno-wypoczynkowego. Inwestycja ma kosztować 700 tys. złotych. Wójt Ulhówka odebrał właśnie umowę o przyznaniu przez Urząd Marszałkowski w Lublinie pomocy finansowej. W ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007–2013 \"Odnowa wsi” gmina dostanie na ten cel ponad 430 tys. złotych dofinansowania. – Reszta pieniędzy pochodzić będzie z naszego budżetu – mówi wójt Ulhówka. Park będzie miał prawie dwa hektary powierzchni. – Jego teren zostanie sztucznie pofałdowany, a jeden z pagórków może być wykorzystywany przez dzieci w okresie zimowym do zjeżdżania na sankach – zachwyca się Kłębek. – Główne wejście znajdować się będzie od strony północnej na przeciwległym końcu niż amfiteatr na 150 osób, aby w jak największym stopniu wytłumić szum ruchu ulicznego. Planujemy zasadzenie 300 drzew i 2 tys. krzewów ozdobnych. Alejki spacerowe wyłożone zostaną kostką brukową. Zaplanowano ustawienie 36 ławeczek i tyle samo ozdobnych latarni parkowych. Na obrzeżach parku będą miejsca parkingowe i toalety. Całość terenu ma być oświetlona i monitorowana. Sławomir Droździel od nas dowiedział się o planowanej inwestycji. – To bardzo dobra wiadomość – uważa mieszkaniec Ulhówka, ojciec dwóch synów w wieku 3 i 6 lat. – Taki park jest potrzeb: dzieci będą miały gdzie bezpiecznie się pobawić, w dorośli pospacerować i odpocząć. Władze Ulhówka informują, że wkrótce będą ogłoszone przetargi, które wyłonią wykonawców sieci elektrycznej na terenie parku, a następnie realizatora projektu. Roboty rozpoczną się za cztery miesiące i potrwają do końca przyszłego roku. Projekt wykonało Biuro Architektoniczno-Krajobrazowe \"LandArt” z Krakowa. Główne zadania parku to zapewnienie dobrego kontaktu z przyrodą, zaspokajanie potrzeby ruchu i potrzeb estetycznych, jak również umożliwianie kontaktu z innymi ludźmi.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama