Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Wypadki na Zamojszczyźnie: 6 osób rannych, w tym piesi i motocyklista

Sześć osób rannych, roztrzaskane samochody i motocykl – to bilans pięciu wypadków, do których doszło podczas weekendu na drogach powiatu zamojskiego. Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze.
Stado dzików wpadło pod fiata ducato, którym 57-latek z gminy Sułów przejeżdżał w sobotę nocą przez Źrebce. – W wyniku podjętych manewrów auto zjechało do rowu – informuje Joanna Kopeć, rzecznik prasowy zamojskiej policji. 55-letnia pasażerka fiata trafiła do szpitala ze złamanym obojczykiem. Przyczyną kolejnego wypadku, do którego doszło w sobotnie popołudnie przy ul. Lipskiej w Zamościu, było nieprawidłowe wyprzedzanie na skrzyżowaniu. 25-letni zamościanin zderzył się czołowo swoim volkswagenem passatem z jadącym z naprzeciwka fordem, za którego kierownicą siedział 45-letni mieszkaniec gminy Krasnobród. Obaj kierowcy trafili do szpitala: 25-latek z urazami brzucha, głowy, złamaniami nogi i ręki, natomiast 45-latek z urazami klatki piersiowej i nóg. W niedzielę przy ul. Zamojskiej w Szczebrzeszynie kierujący motocyklem suzuki 31-letni chorzowianin najechał na tył volkswagena golfa. Motocyklista ma złamaną rękę. Przed godz. 19 w Jacni 27-letni kierowca volkswagena golfa potrącił pieszego, który nagle wtargnął na jezdnię. 54-letni mieszkaniec gminy Adamów – z urazem głowy i złamaniem nogi – przewieziony został do szpitala. Miał blisko 2 promile alkoholu. Kierowca golfa był trzeźwy. W tym samym czasie doszło do kolejnego wypadku przy ul. Zamojskiej w Szczebrzeszynie. Kierujący renaultem 25-latek na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił 76-letniego mieszkańca miasteczka. Staruszek doznał złamania obu nóg i urazu klatki piersiowej. – Apelujemy w szczególności do pieszych i kierowców o przestrzeganie zasad ruchu drogowego i rozwagę we wzajemnych relacjach – zwraca się Joanna Kopeć, rzecznik prasowy zamojskiej policji. – Dni robią się coraz krótsze i coraz szybciej zapada zmrok, ograniczając dostateczną widoczność. Warto, by piesi w godzinach wieczorowo-nocnych ubierali się w jasne ubrania i nosili elementy odblaskowe.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama