Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Strażacy gasili pożar w hrubieszowskim starostwie

Dwóch nieznanych sprawców weszło na teren budynku hrubieszowskiego starostwa i podłożyło ogień w piwnicy budynku i na parterze. Ogień zauważył jeden z urzędników, powiadomiono straż pożarną.
Siwo od dymu zrobiło się w całym budynku, starosta zarządził ewakuację. Ale na zewnątrz nie można było nigdzie znaleźć dwóch pracowników... Wszystko zakończyło się jednak szczęśliwie, a podany wyżej przebieg zdarzeń to scenariusz ćwiczeń zgrywających, w których udział wzięli nie tylko strażacy, ale również przedstawiciele policji, Straży Miejskiej, Pogotowia Ratunkowego oraz Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Głównym dowodzącym ćwiczeń był mł. bryg. Dariusz Jakubiak. – Celem ćwiczeń było doskonalenie działań gaśniczych podczas pożarów budynków administracyjnych i wykorzystanie jednostek Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego w Powiatowym Systemie Reagowania Kryzysowego – informuje st. asp. Piotr Sendecki, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Hrubieszowie.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama