Strażacy gasili pożar w hrubieszowskim starostwie
Dwóch nieznanych sprawców weszło na teren budynku hrubieszowskiego starostwa i podłożyło ogień w piwnicy budynku i na parterze. Ogień zauważył jeden z urzędników, powiadomiono straż pożarną.
- (lew)
- 29.09.2009 13:31
Siwo od dymu zrobiło się w całym budynku, starosta zarządził ewakuację. Ale na zewnątrz nie można było nigdzie znaleźć dwóch pracowników...
Wszystko zakończyło się jednak szczęśliwie, a podany wyżej przebieg zdarzeń to scenariusz ćwiczeń zgrywających, w których udział wzięli nie tylko strażacy, ale również przedstawiciele policji, Straży Miejskiej, Pogotowia Ratunkowego oraz Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.
Głównym dowodzącym ćwiczeń był mł. bryg. Dariusz Jakubiak.
– Celem ćwiczeń było doskonalenie działań gaśniczych podczas pożarów budynków administracyjnych i wykorzystanie jednostek Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego w Powiatowym Systemie Reagowania Kryzysowego – informuje st. asp. Piotr Sendecki, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Hrubieszowie.
Data dodania:
29.09.2009 13:31
ZOBACZ TAKŻE
Reklama
ALARM 24
Reklama
CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?
Reklama
Reklama

Komentarze