Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

W zamojskim szpitalu \"papieskim\" pacjenci dłużej poczekają na operację

W zamojskim szpitalu \"papieskim” ograniczono przyjęcia pacjentów. Ma to związek z przekroczeniem zakontraktowanych z Narodowym Funduszem Zdrowia limitów świadczeń.
Na oddziale chirurgii naczyniowej tegoroczny kontrakt został wykonany w połowie września. A to oznacza, że ponad 70 zaplanowanych do przyjęcia w tym roku pacjentów trafi tu najwcześniej w marcu, gdy szpital podpisze nowy kontrakt z NFZ. – W tej chwili oddział przyjmuje chorych jedynie w stanach ostrych, które zagrażają ich życiu – informuje Ryszard Pankiewicz, rzecznik prasowy Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu. Ograniczenia zostały wprowadzone na wszystkich szpitalnych oddziałach, za wyjątkiem kardiologii inwazyjnej, położnictwa i neonatologii. – W związku z tym, że NFZ nie przewiduje w tym roku finansowania zarówno świadczeń zdrowotnych wykonanych ponad umowne limity, jak i renegocjowania zawartych umów w celu zwiększenia finansowania leczenia pacjentów, dyrekcja wydała zarządzenie wprowadzające bezwzględne przestrzeganie miesięcznych limitów świadczeń – mówi Pankiewicz. Szpital przyjmie do końca roku tylko tylu pacjentów, ilu przewidziały kontrakty z NFZ. A to oznacza wydłużenie kolejek do przyjęcia na oddziały. Przypomnijmy, że szpital z Al. Jana Pawła II spiera się z NFZ o zapłatę około 13 mln złotych za wykonane w ub. roku świadczenia ponad kontrakt, czyli tak zwane nadwykonania.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama