Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Hrubieszów: Goci są wszędzie

\"Witamy w Gotanii” – to projekt, którego ideą była promocja marki. Fotografie dotyczące inicjatyw związanych z Gotami oglądać można m.in. w sali konferencyjnej hrubieszowskiego magistratu.
Przypomnijmy, że kolejny projekt – \"Od wizji do nowoczesnego zarządzania ponadregionem Gotania” – zakłada odtworzenie dorobku Gotów, którzy przybyli na te tereny w II wieku po narodzeniu Chrystusa. Przedsięwzięcie ma być realizowane od początku przyszłego roku na terenie miasta Hrubieszowa oraz 9 gmin z powiatów hrubieszowskiego, tomaszowskiego oraz zamojskiego. Ze Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy ma trafić na ten cel 5 mln franków szwajcarskich, czyli około 11 mln złotych. – Czekamy na oficjalne potwierdzenie tej informacji – powiedział na środowej sesji Rady Miasta Zbigniew Dolecki, burmistrz Hrubieszowa.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama