Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Tomaszowscy policjanci polowali na drogowych piratów

Ponad 30 wykroczeń ujawnili w weekend policjanci z tomaszowskiej drogówki pełniący służbę na krajowej \"17” nieoznakowanym radiowozem z wideorejestratorem. Rekordzista przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 110 km/h. Zarobił mandatem w wysokości 500 złotych i 15 punktów karnych.
Najczęstsze grzechy to przekroczenie prędkości oraz wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych. – Za popełnienie 31 wykroczeń funkcjonariusze nałożyli na kierujących na łączną kwotę 8200 złotych – informuje Ireneusz Stromidło, rzecznik prasowy tomaszowskiej policji. Rekordzistą okazał się 23-letni mieszkaniec z gminy Łaszczów. W miejscowości Potoki jechał renaultem laguną z prędkością 182 km/h, a wcześniej wyprzedzał na podwójnej linii ciągłej. Ukarano go mandatem w wysokości 500 złotych, zarobił także 15 punktów karnych. 25-letni Ukrainiec z kolei na trasie Potoki–Hrebenne, gdzie dozwolona prędkość to 70 km/h, pędził mercedesem z prędkością ponad 157 km/h. Dostał jedynie czterystuzłotowy mandat, bo obcokrajowcy nie otrzymują punktów karnych. –Apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przypominamy przekroczenie dozwolonej prędkości są jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych – zwraca się Stromidło.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama