Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Japończycy pomogą niepełnosprawnym dzieciom

Ponad 240 tys. złotych otrzyma Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym \"Krok za Krokiem” w Zamościu od rządu Japonii na nowy autobus i sprzęt technologiczny. Na dziś zaplanowano uroczyste podpisanie umowy.
Na zajęcia rehabilitacyjne i edukacyjne do ośrodka rehabilitacyjno-terapeutycznego przy ul. Peowiaków dowożonych jest codziennie około 100 niepełnosprawnych dzieci i młodzieży z całego regionu. Samochód jest już wysłużony, więc postanowiono szukać pieniędzy na kupno nowego. Padło na Kraj Kwitnącej Wiśni. – Środki pochodzą z funduszy partnerskich rządu Japonii i przeznaczone zostaną na dofinansowanie zakupu autobusu przystosowanego do przewozu dzieci i młodzieży niepełnosprawnej oraz zakupu sprzętu technologicznego, czyli komunikatorów mowy – informuje Maria Król, przewodnicząca stowarzyszenia. Te ostatnie posłużą do porozumiewania się niemówiącym wychowankom ośrodka. Uroczyste podpisanie umowy odbędzie się dzisiaj o godz. 13 w zamojskim ośrodku. Uczestniczyć w nim będą przedstawiciele Ambasady Japonii, Komitetu Integracji Europejskiej, Fundacji \"Fundusz Współpracy”, a także władze miasta i województwa.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama