Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Kryłów: Krew poleje się na strażnicy

Pogranicznicy zapraszają mieszkańców powiatu hrubieszowskiego do przyłączenia się do akcji honorowego oddawania krwi. Na chętnych czekać będą w poniedziałek w godz. 8.45–12 w placówce Straży Granicznej w Kryłowie.
Koordynatorem przedsięwzięcia jest komendant tamtejszej placówki oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie. – Oprócz naszych funkcjonariuszy, którzy wezmą czynny udział w tej akcji, do ratowania życia i zdrowia potrzebujących zaproszono również przedstawicieli lokalnych władz, członków Ochotniczej Straży Pożarnej z okolicznych miejscowości i ludność pogranicza – informuje ppłk Andrzej Wójcik, rzecznik prasowy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie. – Zaplanowaliśmy dodatkowo pokaz sprzętu. Podkreśla, że nie jest to pierwsza tego typu inicjatywa pograniczników. W akcji \"Dar krwi – darem serca”, którą przeprowadzono w sierpniu w placówce SG w Horodle, wzięło udział kilkadziesiąt osób. Obok funkcjonariuszy, do akcji włączyła się także społeczność gminy Horodło, między innymi pracownicy tamtejszego Urzędu Gminy. Zebrano wówczas prawie 11 litrów krwi.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama