Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Więzienie bez prądu. Więźniowie w ciemnościach, strażnicy z latarkami

Przez blisko godzinę nie było wczoraj prądu w Zakładzie Karnym w Hrubieszowie. To efekt wieczornej wichury, która uszkodziła linie energetyczne pozbawiając zasilania niemal cały powiat.
Światło zgasło wczoraj o godz. 19.35. W większości zakładu nie było zasilania. – Mamy agregat prądotwórczy, który zapewnia zasilanie samej jednostki i budynku administracyjnego – wyjaśnia Paweł Różyński, oficer prasowy Zakładu Karnego w Hrubieszowie. Reszta zakładu pogrążona była w ciemnościach. Więźniowie nie mieli do dyspozycji świeczek. – Strażnicy mieli latarki elektryczne. W celach nie było oświetlenia, osadzeni siedzieli po ciemku – mówi Różyński. – Pracownicy musieli wzmóc swoją czujność – dodaje.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama