Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Hrebenne: Tysiące papierosów w workach z granulkami na opał

W niedzielę celnicy poinformowali o udaremnieniu na przejściu granicznym w Hrebennem kolejnego przemytu papierosów.
Tym razem do Polski nie wjechało 22 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Ich wartość to 180 tysięcy złotych. Przemytnicy ukryli je wśród 20 ton granulatu opałowego z trocin, który miał trafić do jednej z polskich firm na Śląsku. Po prześwietleniu ciężarówki na urządzeniu rentgenowskim celnicy zadecydowali o skierowaniu jej do szczegółowej rewizji. W dziewiętnastu ukrytych w granulacie dużych workach (tzw. big-bagi) znaleźli wwożone nielegalnie do Polski papierosy. Kierowca ciężarówki, 61-letni Polak Jan W., nie przyznał się do próby przemytu. Odmówił podpisania protokołu karnego. Oświadczył, że nie był przy załadunku towaru. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Gdyby papierosy trafiły do nielegalnego obrotu na polskim rynku skarb państwa straciłby z tytułu niezapłaconych podatków 240 tysięcy złotych. To kolejny w ostatnich tygodniach zorganizowany przemyt papierosów udaremniony przez Służbę Celną na wschodniej granicy i jeden z większych w tym roku na przejściu granicznym w Hrebennem.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama