Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Tomaszowskie: Koniec palenia. Policja namierzyła handlarzy

Ponad 7 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej ujawnili i zabezpieczyli policjanci z Tomaszowa Lubelskiego na dwóch posesjach. Mundurowi z Biłgoraja zatrzymali audi, w którym mieszkaniec Bełżca przewoził 1500 paczek papierosów.
Kryminalni wkroczyli na jedną z posesji pod Tomaszowem Lubelski wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celnego w Zamościu. W budynkach gospodarczych i mieszkaniu 24-latka znaleźli 1840 paczek ukraińskich papierosów, których rynkową wartość oszacowano na 14720 złotych. To nie koniec. Mundurowi postanowili bliżej przyjrzeć się czterem samochodom na ukraińskich rejestracjach, które w tym czasie stały na podwórku Tomasza J. W każdym znaleziono od 60 do 180 paczek papierosów z ukraińskimi banderolami. Celnicy nałożyli na ukraińskich kierowców mandaty w kwocie od 200 do 500 złotych. Kary nie uniknie 24-letni mieszkaniec gminy Tomaszów Lubelski, który skupował towar od Ukraińców, a następnie najprawdopodobniej odsprzedawał papierosy po wyższej cenie. – Za nielegalne posiadanie papierosów grozi wysoka grzywna, kara pozbawienia wolności do lat 3 oraz przepadek zatrzymanych papierosów – informuje Ireneusz Stromidło, rzecznik prasowy tomaszowskiej policji. Dziupla z papierosami z przemytu zlikwidowana została też w gminie Rachanie. Tam stróże prawa zabezpieczyli 5240 paczek papierosów wartych blisko 42 tys. złotych. 36-letni właściciel posesji odpowie za to przed sądem. Dokładnie 15000 paczek ukraińskich cigaretów różnych marek ujawnili biłgorajscy policjanci w audi, którym podróżował 24-letni mieszkaniec Bełżca. Kontrabanda warta była 12 tys. złotych. Mężczyzna wpadł podczas rutynowej kontroli przy placu Wolności w Biłgoraju.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama