Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

\"Nic, co ludzkie\" do zobaczenia na deskach ZDK

Zamojski Dom Kultury zaprasza na spektakl \"Nic, co ludzkie” Sceny Prapremier InVitro z Lublina. Sztuka oparta m.in. na zeznaniach świadków pogromu kieleckiego, relacjach więźniów Auschwitz i fragmentach \"Strachu” Grossa mówi o holocauście i pogromach żydowskich w powojennej Polsce.
To nowatorski projekt trzech reżyserów: Pawła Passiniego, Piotra Ratajczaka i Łukasza Witt-Michałowskiego. Składa się z trzech części połączonych wspólnym tematem, jakim jest zbrodnia. Spektakl otrzymał dwa wyróżnienia na XIV Ogólnopolskim Konkursie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. \"Nic, co ludzkie” będzie można zobaczyć 2 listopada o godz. 18 w ZDK przy ul. Partyzantów 13. Bilet kosztuje 10 złotych. Spektakl skierowany jest do widzów powyżej 16 lat. Zamościanie będą mogli zobaczyć przedstawienie w ramach programu Teatr Polska, którego przedmiotem jest objazd teatrów po regionach i miastach, w których nie działają stałe, zawodowe zespoły aktorskie. Kolejnym spektaklem w tego cyklu będzie \"Do piachu” Stanisława Różewicza w wykonaniu aktorów Teatru Provisorium i Kompanii \"Teatr” w Lublinie. W Zamościu sztuka zostanie wystawiona 11 grudnia.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama