Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Małżeństwa na medal. Niektórzy wytrzymali ze sobą nawet 65 lat!

Aż trzydzieści par z gminy Zamość obchodziło uroczyście jubileusz pożycia małżeńskiego. Z tej okazji odbyła się msza w kościele parafialnym w podzamojskim Lipsku. Były wspólne modlitwy, kwiaty, gratulacje i koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Białowoli.
A potem szanownym jubilatom wręczono medale za długoletnie pożycie małżeńskie przyznane przez Prezydenta RP. A było za co. Szanowni jubilaci Aleksandra i Bernard Wojda wytrzymali ze sobą 56 lat! Romualda i Zygmunt Baranowscy oraz Joanna i Marian Gontarz przeżyli ze sobą aż 52 lata! Nieco mniejszym, bo 51-letnim stażem mogą pochwalić się Zdzisława i Tadeusz Duda, Aleksandra i Jan Czelej oraz Halina i Józef Podolak. Po pół wieku wspólnie przeżyli natomiast: Zdzisława i Tadeusz Duda, Marianna i Edward Gałan, Jadwiga i Jan Głowaccy, Leokadia i Jerzy Główka, Sabina i Bolesław Kapuśniak, Adela i Edward Korniak, Anna i Ludwik Krzak, Lucyna i Józef Krzan, Helena i Edward Kudyk, Krystyna i Stanisław Kulik, Teofila i Stanisław Lepa, Czesława i Leon Łakomscy, Modesta i Włodzimierz Łój, Sabina i Bolesław Łuczka, Irena i Grzegorz Łyś, Zofia i Jan Łyś, Kazimiera i Alfred Magdziak, Adela i Stanisław Osiak, Teresa i Gustaw Pawliszak, Halina i Józef Podolak, Norberta i Stanisław Pokrzywa, Filomena i Stanisław Rawscy, Stanisława i Feliks Strzałka, Władysława i Marian Tabiszewscy, Lucyna i Eugeniusz Tor oraz Helena i Franciszek Zams.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama