Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Tomaszów Lubelski: Policja rozbiła międzynarodową grupę przemytników

Szlak przemytniczy prowadził z Ukrainy do Polski, a dalej do Belgii i Anglii. Fukcjonariusze CBŚ zatrzymali kolejnych 11 osób z powiatu tomaszowskiego zamieszanych w przemyt papierosów na dużą skalę. Grozi za to do 5 lat pozbawienia wolności.
W środę rano mundurowi niemalże jednocześnie weszli do kilkunastu mieszkań na terenie Tomaszowa Lubelskiego i powiatu tomaszowskiego. Wśród 11 osób w wieku od 22 do 45 lat, które wpadły w ich ręce, znalazła się jedna kobieta. – Wkrótce zatrzymani usłyszą zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz przemytu papierosów, a jeden z mężczyzn odpowie także za handel narkotykami – informuje Renata Laszczka-Rusek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Jutro powinny zapaść decyzje dotyczące środków zapobiegawczych. To kolejne zatrzymania do zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się przemytem papierosów. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Zamościu. W maju pod zarzutem przemytu papierosów zatrzymano 7, a w lipcu 6 mieszkańców powiatów lubelskiego i tomaszowskiego. Wszyscy są zamieszani w przemyt: wyprodukowane na Ukrainie nie zawsze legalnie papierosy znanych marek – z pominięciem opłat celnych – trafiały do krajów Europy Zachodniej. Wstępne straty na szkodę Skarbu Państwa i budżetu Wspólnoty Europejskiej szacowane są na ponad 3 mln złotych. Ustalono, że członkowie grupy zajmowali się dodatkowo obrotem narkotykami. Do dzisiaj zarzuty w prowadzonym śledztwie usłyszało już 17 osób. Sprawa ma w dalszym ciągu charakter rozwojowy.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama