Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Kawęczynek: Zachciało mu się bułek i trafił do... aresztu

Do policyjnego aresztu trafił 18-latek z gminy Turobin, który ukradł z piekarni 210 bułek. O kradzieży w Kolonii Kawęczynek (gmina Sułów) dyżurny zamojskiej komendy został powiadomiony w czwartek wieczorem.
– Właściciel piekarni informował, że sprawca ukradł 7 koszy z bułkami wartych blisko 300 złotych – informuje Joanna Kopeć, rzecznik prasowy zamojskiej policji. Podejrzenia padły odbywającego praktykę w piekarni 18-latka, zwłaszcza że wieczorem widziano, jak z innym mężczyzną podjeżdżał samochodem pod piekarnię. Stróże prawa poszli tym tropem i zatrzymali nastolatka w Nowej Wsi pod Turobinem w garażu u znajomego. Tam też policjanci znaleźli skradzione z piekarni pieczywo, a w zasadzie większość, bo 12 bułeczek nastolatek zdążył już rozdać. Młodzieniec trafił do policyjnego aresztu. Miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Podobny los spotkał 26-latka z gminy Radecznica, który pomagał przewieźć samochodem skradzione pieczywo. On również nie wylewał za kołnierz: alkomat wykazał ponad promil. Za kradzież grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama