Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Potok Senderki: Zwinęli towar, a później spalili ciężarówkę. Szuka ich policja

Policja z mazowieckiego Grójca poszukuje sprawców kradzieży ciężarowej scanii wyładowanej oponami. Pojazd utracony w wyniku rozboju odnalazł się pod Krasnobrodem. Udało uratować się jedynie naczepę. Ciężarówka spłonęła.
O tym, ze na parkingu leśnym w Potoku Senderki na trasie Józefów–Zwierzyniec pali się ciężarówka, policja została powiadomiona we wtorek. – Samochód spłonął doszczętnie, udało się uratować jedynie pustą naczepę – mówi Piotr Kapluk z zamojskiej policji. Ustalono, że samochód ciężarowy z ładunkiem opon wyjechał w poniedziałek z Gdańska do miejscowości Błonie k. Warszawy. Ale nie dotarł na miejsce. We wtorek do Komendy Powiatowej Policji w Grójcu zgłosił się kierowca samochodu. Zeznał, że ciężarówkę skradziono mu w wyniku rozboju, jego zaś oprawcy przetrzymywali w nieustalonym miejscu. Wartość strat jeszcze nie została oszacowana. Sprawę bada grójecka policja. Sprawcom grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Przypomnijmy, że na początku października w Zamchu pod Obszą odnalazł się warty 200 tys. złotych ciężarowy renault z przyczepą, który został przechwycony w drodze rozboju pod Przeworskiem na Podkarpaciu. Ale na naczepie nie było śladu po pralkach i lodówkach wartych 300 tys. złotych. Sprawę bada prokuratura z Przeworska.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama