Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Straż Miejska walczy z cmentarnymi hienami

Zamojscy strażnicy miejscy nie będą tolerować \"hien”. Od tygodnia można ich spotkać w pełnym umundurowaniu na zamojskich cmentarzach parafialnym przy ul. Peowiaków i komunalnym. Są tam w dzień i w nocy. W ten sposób walczą z kradzieżami kwiatów, zniczy i wieńców.
– W ub. roku złapaliśmy kilku młodzieńców, którzy okradali groby – mówi Wiesław Gramatyka, komendant zamojskiej Straży Miejskiej. – W tym roku działamy prewencyjnie. Mamy nadzieję, że sam widok naszych mundurów odstraszy te cmentarne hieny. Bo trzeba ich nazwać po imieniu. Stąd ta nasza akcja. Akcja strażników zakończy się dopiero tydzień po Święcie Zmarłych. – Wiele osób przyjeżdża ma groby swoich bliskich także po Zaduszkach – mówi komendant Gramatyka. – Dlatego my także będziemy potrzebni. Jak można zapobiegać kradzieżom? Najlepiej odwiedzać groby 1 lub 2 listopada. Wtedy ryzyko ich okradzenia jest naprawdę najmniejsze. Strażnicy miejscy będą też kontrolować handlarzy kwiatami i zniczami. Sprawdzą m.in. ich pozwolenia.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama