Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Na drogach wypadki, czyli świąteczny weekend na Zamojszczyźnie

Jedna osoba zginęła, a kilka zostało rannych w wypadkach, do których doszło w świąteczny weekend na Zamojszczyźnie. Policja cały czas apeluje do kierowców i pieszych o rozwagę.
W sobotę kierujący BMW 31-letni mieszkaniec gminy Tarnawatka stracił panowanie nad kierownicą, zjechał na pobocze i zatrzymał się na drzewie. Mężczyzna zginął na miejscu. Do tragedii doszło w Tarnawatce. Tego samego dnia przy ul. Lwowskiej w Tomaszowie Lubelskim samochód potrącił przechodzącą przez przejście 61-letnią mieszkankę Tomaszowa Lubelskiego. Piesza trafiła do szpitala z pęknięciem kości miednicy. Przejeżdżający oplem omegą przez Leopoldów w gminie Trzeszczany 27-letni mieszkaniec Hrubieszowa potrącił podczas wymijania z ciężarówką 54-letniego pieszego, który szedł środkiem jego pasa ruchu. – Kierowca, chcąc go ominąć, skręcił w ostatniej chwili i zahaczył o pieszego lusterkiem – opowiada Jarosław Karkuszewski z hrubieszowskiej policji. 54-latek ze złamaną ręką trafił do szpitala. Miał prawie 1,5 promila alkoholu. Przed sądem odpowie za spowodowanie wypadku. Tego samego dnia stróże prawa zatrzymali w Werbkowicach 41-letniego rowerzystę, który miał w organizmie blisko 4 promile, a na dodatek sądowy zakaz kierowania jednośladami. W niedzielę na skrzyżowaniu ulicy Piłsudskiego ze Żwirki i Wigury w Tomaszowie Lubelskim kierująca volkswagenem polo 26-letnia tomaszowianka nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i zderzyła się z oplem omegą, którym jechał 30-latek. Ogólnych potłuczeń doznała 5-letnia córka 26-latki. Przy rondzie Rady Europy w Zamościu kierujący hondą 37-letni mieszkaniec Szczecina przez Wszystkimi Świętymi nie udzielił pierwszeństwa 52-latce, którą potrącił na oznakowanym przejściu. Na szczęście kobieta nie odniosła poważniejszych obrażeń. – Sprawca kolizji ukarany został 500-złotowym mandatem. Jego konto powiększyło się również o 6 punktów karnych – informuje Joanna Kopeć, rzecznik prasowy zamojskiej policji. W Szczebrzeszynie kierujący fiatem 46-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego przy ul. Zamojskiej potrącił przechodzącą przez jezdnię w miejscu niedozwolonym 70-letnią kobietę. Piesza – z urazem ręki i głowy – przewieziona została do szpitala. Przy ul. Rolniczej w Tomaszowie Lubelskim kierujący skodą 45-latek potrącił w okolicach przejścia dla pieszych 36-letnią tomaszowiankę. Kobieta ze złamaniem obojczyka i ogólnymi potłuczeniami trafiła do szpitala. W Miączynie podróżujący volkswagenem golfem 35-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego uderzył w naczepę ciężarowego DAF-a. Ranna w wypadku została 4-letnia pasażerka golfa, która doznała urazu głowy. Kierowca nie miał prawa jazdy. – Apelujemy zarówno do kierujących, jak i pieszych, o rozwagę na drodze – zwraca się rzeczniczka zamojskiej policji. – Zachowajmy ostrożność, zwłaszcza podczas przejeżdżania przez przejścia dla pieszych, skrzyżowania oraz w trakcie wyprzedzania i cofania.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama