Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Zamach na pomnik Kargula i Pawlaka w Suścu

Wyrwali lewą rękę Pawlakowi, a następnie uszkodzili nią szybę w drzwiach banku. Policja szuka wandali, którzy zniszczyli drewniany pomnik Kargula i Pawlaka w Suścu.
Do zdarzenia doszło w poniedziałek. W nocy sprawcy wyrwali rękę jednemu z bohaterów \"Samych swoich” i ruszyli z nią na Bank Spółdzielczy w Suścu. – Uszkodzili szybę w drzwiach i uciekli – opowiada Andrzej Piwko z tomaszowskiej policji. Na miejscu zostawili rękę z drewna lipowego. Bank wycenił straty na 600 złotych, a gmina, która jest właścicielem pomnika, na 300 złotych. Policja szuka sprawców, którym za zniszczenie mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Na razie oderwana ręka Pawlaka – jako dowód przestępstwa – leży na miejscowym komisariacie. – Nie wiem, dlaczego ktoś uwziął się na biednego Pawlaka – ubolewa Franciszek Kawa, wójt gminy Susiec. Bo to nie pierwszy zamach na tego filmowego bohatera. Wcześniej ktoś naderwał mu prawą rękę. – Przymocowaliśmy ją na śrubę i klej i dobrze się trzyma – mówi Kawa. Ale z lewą ręką mogą być kłopoty, bo jest poważnie rozbita na łokciu. Wójt rozważa zainstalowanie na budynku Urzędu Gminy kamery, która monitorowałaby również stojący nieopodal pomnik. Pomysł na pomnik Kargula i Pawlaka zrodził się rok temu. Wójt zaproponował, aby rzeźbę wykonał lokalny artysta. Jan Wiatrzyk z Majdanu Sopockiego przyjął propozycję i od razu zabrał się do dzieła. Rzeźbę bohaterów megakomedii Sylwestra Chęcińskiego odsłonięto w jego rodzinnej miejscowości w lipcu. Reżyserowi, który niedawno odwiedził Susiec, bardzo się ona spodobała. Wójt Kawa zapowiada, że od przyszłego roku Kargul i Pawlak, którzy teraz już witają turystów na drodze wjazdowej do miejscowości, będą zachęcać do odwiedzenia Roztocza we wszystkich materiałach promujących miejscowość.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama