Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Szli na zachód z Ukrainy. Zatrzymali ich pogranicznicy

Ośmioro nielegalnych emigrantów zatrzymali dzisiaj w nocy pogranicznicy w okolicy Łaszczowa.
W pierwszej grupie było trzech młodych obywateli Gruzji. Drugą stanowiło pięcioro obywateli Wietnamu: 4 mężczyzn i kobieta. Wszyscy przedostali się nielegalnie do Polski z terytorium Ukrainy: pod osłoną nocy pokonali pieszo odcinek granicy lądowej, a zatrzymano ich w odległości około 1 km od granicy państwa. – Grupa \"wietnamska” usiłowała ukryć się przed naszymi patrolami w nadgranicznych zakrzaczeniach – opowiada ppłk Andrzej Wójcik, rzecznik prasowy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. – Nielegalni emigranci nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów tożsamości, a ich bagaż stanowiły jedynie rzeczy osobiste. Ich sprawne i szybkie zatrzymanie było możliwe dzięki wykorzystaniu przez nasze patrole urządzeń termowizyjnych. Wiadomo, że nasz kraj traktowali tranzytowo i zamierzali przedostać się dalej do państw zachodnich prawdopodobnie w poszukiwaniu pracy. – Po zakończeniu czynności w tej sprawie nielegalni emigranci zostaną przekazani służbom granicznym Ukrainy – kończy Wójcik.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama