Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Tomaszowskie: Policyjny dozór za artyleryjski pocisk

Zarzut nielegalnego posiadania amunicji usłyszał 46-letni mieszkaniec gminy Dołhobyczów. Prokurator zastosował wobec Waldemara K. poręczenie majątkowe i dozór policji.
Przypomnijmy, że mężczyznę wydał 21-letni kolega, który pomagał mu pozbyć się znalezionego kilka dni wcześniej w lesie pocisku artyleryjskiego. Zadzwonił na policję i opowiedział o tym, że widział, jak ktoś przy drodze Suszów–Liski wyrzucił z samochodu niewypał. Pociskiem zajęli się saperzy, a policjanci postanowili dokładnie przepytać świadka zdarzenia. 21-letni mieszkaniec gminy Dołhobyczów, który miał w organizmie 3 promile alkoholu, plątał się w szczegółach, a w końcu przyznał, że razem z 46-latkiem pozbyli się pocisku. Ustalono, że Waldemar K. znalazł go kilka dni wcześniej w lesie i przytaskał go na podwórko. Gdy w końcu zdał sobie sprawę z zagrożenia, postanowił się go pozbyć. O pomoc poprosił kolegę, którego po wszystkim zaczęło gryźć sumienie. Waldemarowi K. grozi do 8 lat więzienia.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama