Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Tomaszów Lubelski: Przebadane kobiety nie mają świńskiej grypy

Dwie kobiety, które od wczoraj przebywały w szpitalu w Tomaszowie Lubelskim nie mają grypy spowodowanej wirusem A/H1N1. Sanepid czeka jeszcze na wyniki badań trzech kolejnych osób.
27-letnia kobieta, pracownica kantoru na przejściu granicznym w Hrebennem oraz 19-letnia maturzystka z Tomaszowa Lubelskiego do szpitala trafiły w środę. – Dostaliśmy wyniki badań 27- i 19-latki. Obie kobiety nie mają nowej grypy – mówi Bożena Kess z sanepidu. Niebawem będą wypisane ze szpitala i wrócą do domów. Z kolei w środę wieczorem do szpitala zgłosił się 51-letni mieszkaniec powiatu hrubieszowskiego. – Mężczyzna pracuje jako handlarz i jeździ od Dorohuska aż po Lubaczów. Ma objawy grypowe – mówi Hałasa. Dwie kolejne osoby, które dzisiaj trafiły do szpitala w Tomaszowie Lubelskim to 30-letnia kobieta i 49-letni mężczyzna. Oboje są z powiatu tomaszowskiego. Od wszystkich chorych pobrano próbki i wysłano je do badań w Warszawie. Co będzie, jeśli nowa grypa potwierdzi się u badanych osób? – Nic szczególnego się nie palnujemy. Przypadki nowej grypy na Lubelszczyźnie już były i miały łagodny przebieg – mówi Kess.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama