Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Hrubieszów pomaga Ukrainie walczyć z grypą

Hrubieszów pomaga zaprzyjaźnionemu miastu Włodzimierz Wołyński na Ukrainie walczyć z epidemią grypy. Przedstawiciele Włodzimierza oraz funkcjonariusze Straży Granicznej w Zosinie otrzymali leki i około 2,5 tys. maseczek ochronnych.
Pomoc odebrał na granicy wicemer Włodzimierza Wołyńskiego. – Uznaliśmy, że tak będzie najsprawniej, bo nasi partnerzy podkreślali, że pomoc jest potrzebna natychmiast – informuje Marek Watras, sekretarz miasta Hrubieszowa. Władze Hrubieszowa deklarują, że będą nadal pomagać. Chcą być pośrednikiem przesyłek wysyłanych do Włodzimierza Wołyńskiego przez polskie miasta partnerskie. Już dojechało na przykład 1 tysiąc maseczek, które kupił Kętrzyn w województwie warmińsko-mazurskim. Także w tym przypadku przesyłka ma być dostarczona na granicę w Zosinie, skąd odbiorą ją przedstawiciele Włodzimierza. Aktualny jest również apel władz Hrubieszowa o do osób, które zamierzają wyjechać na Ukrainę, by – jeśli to możliwe –przełożyły podróż.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama