Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Hrebenne: Ukrainiec twierdzi, że wręczył celnikowi łapówkę

Prokuratura Rejonowa w Tomaszowie Lubelskim sprawdza, czy funkcjonariusz celny z przejścia granicznego w Hrebennem przyjął od obywatela Ukrainy 150 dolarów tytułem mandatu.
Celnicy – na zlecenie Straży Granicznej – sprawdzali na przejściu obciążenie busów. Przekroczenie dozwolonych parametrów stwierdzono m.in. w fiacie ducato, którym podróżował Ukrainiec. Gdy upoważniony do wystawiania mandatów pogranicznik upomniał się o uregulowanie należności kierowca wyznał, że wręczył już 150 dolarów celnikowi sprawdzającemu busa. Ten ostatni nie miał upoważnienia do przyjmowania mandatów. – Wezwaliśmy na miejsce policję i prokuraturę – opowiada Marzena Siemieniuk, rzecznik prasowy Izby Celnej w Białej Podlaskiej. – Przy funkcjonariuszu nie odnaleziono pieniędzy. Celnik nie przyznaje się do ich przyjęcia. Kto mówi prawdę? Tę zagadkę próbuje rozwikłać prokuratura.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama