Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Panowie pokazali swoje ptaszki

Dokładnie 78 ptaków, głównie kanarków kolorowych i kanarków kształtnych, ale także papug i drobnych egzotycznych skrzydlatych można było podziwiać na wystawie, którą zorganizowała zamojska SM im. W. Łukasińskiego.
To była już druga taka impreza współorganizowana przez zamojski oddział Polskiego Związku Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych. Na tegoroczną jej edycję swoje domowe ptactwo zdecydowało się dostarczyć kilku hodowców. W spółdzielczej świetlicy przy ul. Orzeszkowej ptaki prezentowali: Adam Wilczewski, Janusz Oś, Krzysztof Murzyn, Bogdan Taras, Leszek Harczuk i Mirosław Baronowski. Ich skrzydlate okazy oceniał sędzia Polskiej Federacji ornitologicznej Stanisław Ślemp z Rzeszowa. Hodowcy najpiękniejszych ptaków otrzymali w nagrodę puchary ufundowane przez spółdzielnię. Atrakcją imprezy byłą także loteria, w której do wygrania były oczywiście kanarki, papużki i egzotyczne zeberki.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama