Okrutny wartownik UB z Hrubieszowa skazany na 3 lata więzienia
Torturował szpilkami, bił, kazał robić \"żabki\". W taki sposób nad więźniami pastwił się Jan K.- wartownik Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa w Hrubieszowie. Dzisiaj został za to skazany na trzy lata więzienia.
- er
- 12.11.2009 18:25
W 1950 roku Jan K. doprowadzał i wyprowadzał z cel więźniów, przetrzymywanych przez UB w Hrubieszowie. Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu zdobyła dowody na to, że wobec dwóch z nich był bardzo brutalny.
Tadeusza K., członka Podziemnej Organizacji Młodzieży Polskiej bił po głowie, kopał, torturował szpilkami. Bił też Zygmunta U., z tej samej organizacji. Kazał mu robić \"żabki\".
Jan K. był sądzony przez Sąd Rejonowy w Hrubieszowie. Dzisiejszy wyrok nie jest prawomocny.
Data dodania:
12.11.2009 18:25
ZOBACZ TAKŻE
Reklama
ALARM 24
Reklama
CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?
Reklama
Reklama
Komentarze