Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Przyjechali spod Hrubieszowa do Zamościa i włamywali się do samochodów

Złodziejską szajkę namierzyła wczorajszej nocy zamojska policja. Trzej młodzi mieszkańcy gminy Hrubieszów przyjechali na gościnne występy i za cel obrali sobie auta pozostawione na zamojskich parkingach.
– Tylko jednej nocy włamali się do 9 samochodów oraz próbowali włamać się do kolejnych czterech. Zatrzymani to młodzi ludzie w wieku od 17 do 20 lat. Wszyscy są mieszkańcami gminy Hrubieszów – informuje Joanna Kopeć, rzeczniczka zamojskiej policji. Wpadli na parkingu przy ul. Lwowskiej. – Policjanci patrolujący tę część miasta zauważyli trzech mężczyzn, którzy na widok radiowozu zaczęli uciekać w głąb osiedla. Po krótkim pościgu zostali zatrzymani – dodaje Kopeć. I wtedy wyszło na jaw, dlaczego nie chcieli się spotkać z mundurowymi. Znaleziono przy nich między innymi rękawiczki, śrubokręty, noże i klucze do samochodów. Wszystko to posłużyło wcześniej młodzieńcom do włamań. Jak ustalono, z samochodów zdemontowali radioodtwarzacze, anteny i radia CB. – Skradzione łupy znosili do zaparkowanego w niedalekiej odległości samochodu, którym przyjechali na \"gościnne występy” – wyjaśnia rzeczniczka. Wraz z trzema mężczyznami została zatrzymana również ich 17-letnia koleżanka. Cała czwórka trafiła do policyjnego aresztu. Skradziony sprzęt został zabezpieczony i wrócił do właścicieli. Teraz policjanci sprawdzają, czy grupa nie ma przypadkiem na koncie innych przestępstw. Dzisiaj mają im być przedstawione zarzuty. Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama