Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Troje dzieci i jedna osoba dorosła z podejrzeniem nowej grypy

Trójka dzieci w wieku 11, 12 i 13 lat z powiatu Tomaszowskiego i 52-letnia mieszkanka powiatu łęczyńskiego są podejrzani o zakażenie wirusem A/H1N1.
Dzieci leżą teraz w szpitalu w Tomaszowie Lubelskim. – Do szpitala trafiły w weekend – mówi Bożena Kess, kierownik działu epidemiologii wojewódzkiej stacji sanitarno epidemiologicznej w Lublinie. – Mieszkają w przygranicznej miejscowości i miały kontakt z obywatelami Ukrainy. Kolejną osobą, która może chorować na nowa grypę jest 52-letnia mieszkanka powiatu Łęczyńskiego. – Przebywa ona w klinice chorób zakaźnych w Lublinie – dodaje Kess. Kobieta również miała kontakt z obywatelami Ukrainy. Stan wszystkich pacjentów jest dobry. Sanepid objął kontrolą sanitarną szkoły i najbliższych z otoczenia chorych. – To standardowa sytuacja w takich przypadkach – wyjaśnia Kess. Od momentu wybuchu epidemii grypy na Ukrainie w naszym województwie podejrzanych o zakażenie nowym wirusem było 12 osób. W dwóch przypadkach badania potwierdziły obecność wirusa A/H1N1, u sześciu wynik był negatywny. Sanepid czeka na wyniki badań kolejnych czterech pacjentów.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama