Wandale zdewastowali cmentarz w Biłgoraju
Policja szuka sprawców, którzy w nocy z wtorku na środę zdewastowali 12 nagrobków na cmentarzu administrowanym przez parafię Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny przy ul. Lubelskiej w Biłgoraju.
- (lew)
- 19.11.2009 11:59
O zdarzeniu poinformowały mundurowych w środę rano rodziny zmarłych.
– Sprawcy porozbijali znicze, porozrzucali kwiaty, wyłamali tabliczki i poprzewracali krzyże – opowiada Milena Wardach, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju.
Dzisiaj trwa szacowanie strat.
Za zniszczenie mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności, ale sprawcy odpowiedzą przed sądem również za znieważenie miejsca spoczynku. Grozi za to do 2 lat więzienia.
Na razie mundurowi nie wpadli na ich trop.
Data dodania:
19.11.2009 11:59
ZOBACZ TAKŻE
Reklama
ALARM 24
Reklama
CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?
Reklama
Reklama

Komentarze