Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Wandale zdewastowali cmentarz w Biłgoraju

Policja szuka sprawców, którzy w nocy z wtorku na środę zdewastowali 12 nagrobków na cmentarzu administrowanym przez parafię Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny przy ul. Lubelskiej w Biłgoraju.
O zdarzeniu poinformowały mundurowych w środę rano rodziny zmarłych. – Sprawcy porozbijali znicze, porozrzucali kwiaty, wyłamali tabliczki i poprzewracali krzyże – opowiada Milena Wardach, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju. Dzisiaj trwa szacowanie strat. Za zniszczenie mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności, ale sprawcy odpowiedzą przed sądem również za znieważenie miejsca spoczynku. Grozi za to do 2 lat więzienia. Na razie mundurowi nie wpadli na ich trop.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama