Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Hrubieszowska Jesień Plastyczna. Konkurs został rozstrzygnięty

Żniwa – tak nazywa się obraz olejny Urszuli Pakuły z Komarowa, który został uznany za najciekawszą pracę roku w ramach Jesieni Plastycznej. Laureatka otrzymała za swoje dzieło nagrodę burmistrza Hrubieszowa.
Na konkurs wpłynęło w tym roku 120 prac 32 autorów. Jury pod przewodnictwem Jerzego Tyburskiego, artysty plastyka i dyrektora BWA–Galerii Zamojskiej, przyznało nagrodę starosty hrubieszowskiego Bożenie Czerskiej z Lublina za akwarelę \"Pigwa”. Nagrodę wójta gminy Hrubieszów otrzymał Zbigniew Wężyk z Hrubieszowa za obraz olejny \"Dzik”. Wyróżnienia przyznano Magdalenie Sielickiej z Nieledwi za tkaninę, Piotrowi Przybyle z Sosnowca za zestaw obrazów olejnych, Ilonie Filip Raniszewskiej z Warszawy za obraz olejny na tekturze \"Z Frani”, Helenie Piekarz z Hrubieszowa za obraz olejny \"Dworek w Hrubieszowie” oraz Arturowi Łukasiewiczowi z Hrubieszowa za obraz olejny \"Łąki nad Huczwą”. Konkurs został rozstrzygnięty w piątek w Hrubieszowskim Domu Kultury. Imprezie towarzyszyły konkurs dla publiczności oraz koncert Teatru Piosenki \"Młyn”. Jesień Plastyczna to konfrontacja prac z zakresu malarstwa, grafiki, rzeźby, rysunku i tkaniny artystycznej. – Umożliwia debiut wystawienniczy, ocenę prac przez komisję artystyczną i publiczność, integruje twórców z różnych środowisk – informuje Andrzej Marut, komisarz konkursu \"Najciekawsza Praca 2009 roku”.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama