Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Panie obronią się same. Właśnie przechodzą kurs

Ruszyła trzecia już edycja kursu samoobrony dla pań zorganizowanego przez zamojską komendę. Zajęcia adresowane są do wszystkich kobiet bez względu na wiek, wykształcenie czy wykonywany zawód.
– Głównym celem, jaki przyświeca tej akcji, jest uświadomienie paniom potencjalnych zagrożeń i wyrobienie umiejętności z zakresu samoobrony, przydatnych w kontakcie z napastnikiem – informuje Joanna Kopeć, rzecznik prasowy zamojskiej policji. – Wszystkie zadania i ćwiczenia są tak zaplanowane, aby przede wszystkim zwiększyć siłę i pewność siebie kobiet, tak by łatwiej reagowały w sytuacjach potencjalnego zagrożenia. Uroczyste otwarcie trzeciej edycji kursu samoobrony dla kobiet odbyla sie w Ośrodku Sportu I Rekreacji przy ul. Królowej Jadwigi. Zajęcia odbywają sie tam w każdy czwartek. Podczas dwunastu spotkań panie nauczą się podstawowych reakcji na zagrożenia, a przede wszystkim chwytów, które mogą być wykorzystane przy próbie wyrwania torebki czy pobicia. Dowiedzą się również, jak i gdzie uderzyć napastnika, by działanie było skuteczne oraz w jaki sposób wykorzystać do samoobrony przedmioty codziennego użytku, np. torebkę czy parasolkę. Uczestnictwo w kursie jest bezpłatne.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama