Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Kobieto, przebadaj się! Cytologia jest za darmo

Nie ma kolejek. Nie trzeba się wcześniej umawiać. To nic nie kosztuje i wcale nie boli. A zyskać można wiele. Zdrowie i życie. Biłgorajski szpital zachęca wszystkie kobiety do wykonywania bezpłatnych badań cytologicznych.
Statystyki są zatrważające. Każdego dnia 10 kobiet w Polsce dowiaduje się, że ma raka szyjki macicy. Codziennie pięć pań z tego właśnie powodu umiera. A tak być wcale nie musi. Nowotwór szyjki macicy można skutecznie leczyć. Trzeba go jednak wystarczająco wcześnie wykryć. Temu ma służyć zainicjowana przez wojewodę Genowefę Tokarską kampania promocyjna Kobiety – Kobietom. – Grzechem byłoby nie skorzystać z badania, skoro jest za darmo, a może uratować życie – uważa Zofia Siek, pracownik Starostwa Powiatowego w Biłgoraju, która koordynuje program wojewody na terenie powiatu. Program skierowany jest do pań w wieku 25 - 59 lat. Wykwalifikowana położna przyjmuje w dniach: od poniedziałku do piątku w godz. od 7 do 8; od poniedziałku do środy także w godz. 13 – 14:30, a w czwartek i piątek od godz. 12 do 14. Przychodząc na badanie do szpitala przy ul. Pojaska 5 w Biłgoraju trzeba mieć ze sobą książeczkę RUM oraz podbitą legitymację ubezpieczeniową. Telefon kontaktowy do poradni K: (084) 688-21-25.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama