Mieszkaniec Hrubieszowa pomógł policji złapać włamywacza
Przyjeżdżajcie! Jakiś człowiek włamuje się do kiosku przy ul. Ludnej – taki telefon odebrał w czwartek ok. godz. 20.40 oficer Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie. Dzięki niemu udało się zatrzymać złodziejaszka.
- 25.11.2009 10:05
Mieszkaniec Hrubieszowa, zastrzegając sobie anonimowość, nie tylko dał policjantom sygnał o włamaniu, ale cały czas był na linii, gdy złodziejaszek plądrował kiosk.
– I na bieżąco relacjonował, co się dzieje, a później w jakim kierunku oddala się sprawca – opowiada Arkadiusz Karkuszewski z hrubieszowskiej policji.
Dzięki czujnemu obywatelowi, mundurowi zatrzymali złodzieja. To 21-letni mieszkaniec miasta. Był już swego czasu notowany za podobne przestępstwa.
Kiedy we wtorek wieczorem postanowił włamać się do kiosku przy ul. Ludnej, był pijany. Miał ok. 1,3 promila alkoholu w organizmie. Po wybiciu szyby wystawowej zgarnął ze środka pudełko z tytoniem i dwie karty startowe do telefonów komórkowych.
Został zatrzymany przez policję i wkrótce stanie przed sądem. Za dokonanie kradzieży z włamaniem grozi mu do 10 lat więzienia.
Reklama

Komentarze