Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Zamościanie chorują na grypę masowo, ale sezonowo

Do dziś, na terenie powiatu zamojskiego tylko 8 osób przebadano w kierunku \"świńskiej grypy”. Wirus został stwierdzony u tylko jednej osoby, która zresztą już została wyleczona. Chorych przybywa, ale są to jedynie przypadki infekcji grypopodobnych.
Tylko od poniedziałku do środy lekarze z przychodni powiatu zamojskiego stwierdzili u swoich pacjentów 189 przypadków infekcji grypopodobnych (od 1 października było ich w sumie 286). Dzisiaj sanepid otrzymał też zgłoszenie o chorym z podejrzeniem tzw. świńskiej grypy. – A od maja w kierunku AH1N1 przebadano 8 osób, zaś stwierdzono go tylko u jednej – mówi Stanisław Jaślikowski, dyrektor zamojskiego sanepidu. Nie ma złudzeń, że w najbliższych dniach chorych z objawami grypy będzie przybywać, a jej największe nasilenie przypadnie na początek stycznia.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama