Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Policjant z Tomaszowa Lubelskiego nagrodzony za honorowe krwiodawstwo

Dał sobie upuścić aż 6 litrów krwi. I z tego powodu został doceniony. Nadkomisarz Andrzej Piwko z tomaszowskiej policji odebrał w czwartek odznakę \"Zasłużony Honorowy Dawca Krwi” III stopnia.
To już tradycja, że ostatni tydzień listopada jest obchodzony jako Tydzień Honorowych Dawców Krwi. Spotkanie z tej okazji odbyło się w Tomaszowie Lubelskim w czwartek. Jednym z wyróżnionych był nadkom. Andrzej Piwko, jeden z członków działającego w tomaszowskiej KPP od kwietnia Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK. – Tomaszowscy policjanci w przeszłości wielokrotnie oddawali honorowo krew. Wśród członków klubu są tacy, którzy regularnie oddają honorowo krew, inni robią to spontanicznie, odpowiadając na apele o pomoc lub przy okazji różnych akcji – informuje Ireneusz Stromidło, rzecznik tomaszowskiej policji. W tym roku członkowie policyjnego klubu oddali w sumie ponad 20 litrów krwi. A odznaczony ostatnio Andrzej Piwko jest już kolejnym policjantem wyróżnionym za tę działalność.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama