Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Pieczątkę na legitymacji przybił dwuzłotówką

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 17-letniemu mieszkańcowi gminy Sitno za posługiwanie się podrobioną legitymacją szkolną. Młodzieniec wpadł w Zamościu w autobusie MZK linii 47.
– Uwagę kontrolera zwróciła legitymacja nosząca ślady porobienia – informuje Joanna Kopeć, rzecznik prasowy zamojskiej policji. Chłopak został zatrzymany, a stróże prawa ustalili, że dokument został sfingowany. Na odwrocie legitymacji była pieczątka potwierdzająca jej ważność, ale mundurowi na próżno próbowali ustalić na jej podstawie nazwę szkoły. Widniał tam za to lekko zamazany napis \"Rzeczpospolita Polska”. – Bo nastolatek odcisnął rewers monety o nominale dwa złote – mówi Kopeć. Chłopak przyznał się do winy.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama