Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Hrubieszów jest za pan brat z turystyką

Blisko 50 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalistów uczestniczyło w Gminnym Dniu Turystyki.
– Celem tej imprezy turystycznej, organizowanej w formie konkursów, jest upowszechnianie wiedzy o Regionie Hrubieszowskim oraz rozwijanie sprawności ruchowych niezbędnych podczas uprawiania turystyki – informuje Jan Mołodecki, wójt gminy Hrubieszów. W kategorii szkół podstawowych w Konkursie Wiedzy o Regionie Hrubieszowskim pierwsze miejsce zajęła Katarzyna Kazin (SP Kułakowice Trzecie), drugie Gabriela Lewandowska (SP Moniatycze), a trzecie Gabriela Kaszuba (SP Kułakowice Trzecie). Wśród gimnazjalistów zwyciężyła Paulina Ambroziak przed Angeliką Ambroziak i Natalią Gębalą (Wszystkie Gimnazjum Moniatycze). W kolarskim torze przeszkód równych sobie nie miał Łukasz Zieliński (SP Ślipcze), który pokonał Adriana Oleszczuka (SP Dziekanów) i Marcina Kościuka (SP Husynne). Jakub Drozdowski z Moniatycz był jedynym uczestnikiem konkursu w kategorii gimnazjów. Drużyna SP w Ślipczu zwyciężyła w rozstawianiu namiotu na czas. Drugie miejsca wywalczyła SP w Husynnem, a trzecie przypadło uczniom SP w Kułakowicach Trzecich. Z wyznaczaniem kierunku w terenie za pomocą kompasu najlepiej poradziła sobie Sylwia Białek (SP Moniatycze), która wyprzedziła Grzegorza Wołosa (SP Husynne) i Patrycję Sarnacką (SP Kułakowice Trzecie). Bartłomiej Zając (Gimnazjum Moniatycze) jako jedyny w swojej kategorii wystartował w tym konkursie. Najwięcej punktów we wszystkich konkurencjach łącznie uzyskała SP w Kułakowicach Trzecich. Imprezę zorganizował Gminny Ośrodek Kultury w Hrubieszowie z siedzibą w Wołajowicach.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama