Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Nielisz: Bezpieczna droga do szkoły. Dzieci dostały odblaski

Odblaski ufundował wójt gminy Nielisz, który wspólnie z mundurowymi i policyjnym kapelanem odwiedzili szkoły w Nieliszu, Średnim Dużym, Krzaku i Złojcu i wręczyli uczniom kilkaset opasek odblaskowych.
Droga do szkoły nie zawsze jest bezpieczna. – Często nie ma chodników, jest nieoświetlona, a dzieci najczęściej ubrane są na szaro – informuje Joanna Kopeć, rzecznik prasowy zamojskiej policji. To sprawia, że są na drodze słabo widoczni. W trosce o ich bezpieczeństwo uczniom szkół z gminy Nielisz rozdane zostały opaski odblaskowe. Nastolatek był już znany funkcjonariuszom z zakłócania ciszy i pijackich awantur. Wspólnie z fundatorem wręczali je komendant zamojskiej jednostki nadkom. Konrad Piziorski, kierownik miejscowego posterunku, mł. asp. Stanisław Wawryk, oraz duszpasterz policyjny ks. Marcin Zaburko. – Podczas każdego ze spotkań przypomniano uczniom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz popularyzowano modę na odblaski – opowiada Kopeć.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama