Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Mercedes za prawie 600 tys. zł. Strażacy mają nową zabawkę

Kosztował prawie 600 tys. złotych. Mowa o średnim samochodzie ratowniczo-gaśniczy, który trafił do zamojskich strażaków.
– Zakup mercedesa możliwy był dzięki dotacjom uzyskanym z Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a także wsparciu Urzędu Miasta Zamość, Starostwa Powiatowego w Zamościu oraz urzędów gmin powiatu zamojskiego – informuje Andrzej Szozda, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej PSP w Zamościu. Parametry: samochód posiada silnik o mocy 210 kW, konstrukcję nadwozia ze stali nierdzewnej, napęd terenowy 4x4 oraz funkcję ograniczania stref skażeń, kompozytowy zbiornik wodny o pojemności 2500 l, dwuzakresową autopompę, działko wodno-pianowe o wydajności 1600 l/min. oraz wiele innych ciekawych rozwiązań. Po zarejestrowaniu oraz wyposażeniu w sprzęt pożarniczy i specjalistyczny, samochód zostanie przeznaczony do prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych na terenie Zamościa i powiatu zamojskiego.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama