Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Tomaszów Lubelski: Chcą pobić rekord

To będzie największa mapa powiatu w Polsce. Za tydzień do Tomaszowa Lubelskiego przyjedzie Komisja Towarzystwa Kontroli Rekordów Niecodziennych, która trzymać będzie rękę na ambitnym przedsięwzięciu.
W samo południe w piątek, 18 grudnia, na tomaszowskim rynku 13 puzlowych map gmin zostanie połączonych w jedną mapę powiatu tomaszowskiego o wymiarach 12,57 na 9,8 m. – Grupy zadaniowe będą mogły pochwalić się atrakcjami swojej gminy – mówi Izabela Bielawska, szefowa Stowarzyszenia „Uśmiech Życia”, które realizuje zadanie wspólnie ze Stowarzyszeniem Rozwoju Lokalnego NIWA oraz Lokalną Organizacją Turystyczną „Roztocze”. Wyczyn mieszkańców powiatu tomaszowskiego zostanie wpisany do jubileuszowej edycji Niezwykłej Encyklopedii „Polskie Rekordy i Osobliwości”. Na zrealizowanie zadania organizatorzy otrzymali 3 tys. złotych z projektu „Działaj Lokalnie”. – Koszt będzie zdecydowanie większy. Dlatego też szukamy sponsorów, którzy mogliby pokryć koszt związany z wpisem do księgi. Jest to kwota około 2 tys. złotych – mówi Bielawska. (lew)

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama