Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Po festiwalu w Krasnobrodzie: Wykolędowali sobie awans

Dokładnie 33 tzw. podmioty wykonawcze, czyli soliści, chóry i zespoły wzięły udział w eliminacjach regionalnych do XVI Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Księdza Kazimierza Szwarlika Będzin 2010. Impreza odbyła się w niedzielę w Krasnobrodzkim Domu Kultury.
Jurorzy pod przewodnictwem Arkadiusza Twarożka nie mieli łatwego zadania. Ale w końcu wyłonili najlepszych. Nasz region, czyli Polskę południowo-wschodnią na początku stycznia będą reprezentować w Będzinie: Zespół Takt z Domu Dziecka \"Ochronka” w Stalowej Woli, Chór \"Wiolinki” ze Szkoły Podstawowej w Łukowej, Ola Surowiec ze Stalowej Woli i zespół wokalny \"Chrypka” z Zespołu Szkół w Michalowie Posypały się też wyróżnienia. Ich laureatami zostali: Katarzyna Krzaczkowska ze Studia Piosenki Tomaszowskiego Domu Kultury, zespół wokalno-instrumentalny Melachim z parafii pw.św Michała Archanioła w Zamościu i grupa Adjaśki z Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Aleksandrowie Laureaci i wyróżnieni wykonawcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz album \"Pieśń ujdzie cało” wydany przez Krasnobrodzki Dom Kultury.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama