Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Policjanci z Tomaszow Lubelskiego dostali pod choinkę nowe radiowozy

Święty Mikołaj był łaskawy i policjantom z Tomaszowa Lubelskiego sprezentował pod choinkę dwa nowe radiowozy. Srebrno-niebieskie fordy mondeo od dzisiaj są już używane przez policjantów ruchu drogowego.
– Pojazdy zostały zakupione ze środków unijnych w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego – informuje Ireneusz Stromidło, rzecznik prasowy tomaszowskiej policji. – Wyposażone są m.in. w nowoczesne 220-konne silniki, ABS, 7 poduszek powietrznych i kontrolę trakcji. Każdy samochód posiada klimatyzację oraz dodatkowy komplet opon zimowych. Na drzwiach radiowozu dodatkowo widnieje obowiązujący na terenie całej Unii Europejskiej ogólnodostępny, bezpłatny numer alarmowy \"112”, służący do powiadamiania w sytuacjach zagrożenia zdrowia, życia lub mienia. – Oprócz poprawy warunków pracy, funkcjonariusze będą mogli sprawniej udzielać pomocy potrzebującym oraz szybciej obsługiwać zdarzenia – opowiada Stromidło. – Nowoczesne wyposażenie pojazdów przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa podczas jazdy. Dodatkowo nowe radiowozy przez długi czas nie będą wymagały kosztownych i czasochłonnych napraw.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama