Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Dzieci w Ulhówku uczą się przez zabawę

Na podsumowanie projektu uczniowie zaprezentowali efekty swojej pracy. Była inscenizacja \"Pożegnanie jesieni, czyli co słychać u naszych leśnych przyjaciół?”, teleturniej matematyczno-przyrodniczy \"Ja to umiem – ja to wiem” oraz tor przeszkód.
Chodzi o współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego projekt \"Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”, który jest realizowany w Szkole Podstawowej im. Stanisława Staszica w Ulhówku. Jego głównym celem jest wdrożenie elastycznego modelu edukacji dostosowanego do indywidualnych potrzeb i możliwości uczniów z wykorzystaniem nowatorskich metod i treści kształcenia. Szkoła otrzymała pomoce dydaktyczne na wyposażenie ośrodków zainteresowań oraz dodatkową pulę godzin zajęć pozalekcyjnych. W tym roku szkolnym projekt realizowany był w drugiej klasie, której wychowawczynią jest Celina Trześniowską. I to ona właśnie wdrożyła autorski program \"Jesienne inspiracje”. Uczniowie na zajęciach rozwijali własny potencjał intelektualny korzystając z bogatego zestawu środków dydaktycznych. – Zdobywali wiedzę i doświadczenie, pracując na miarę swoich możliwości, zainteresowań, uzdolnień i potrzeb. Uczyli się poprzez zabawę i doświadczenie – informuje Łukasz Kłębek, wójt gminy Ulhówek. Wszystko pokazali na uroczystym podsumowaniu akcji. Miłą niespodzianką dla uczniów były myszki-pacynki i słodycze, którymi zostali obdarowani przez dyrekcję szkoły.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama