Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Mamy nowe miasto. W Łaszczowie wystąpiła Mandaryna (zdjęcia)

Mieszkańcy Łaszczowa przywitali Nowy Rok z Martą \"Mandaryną” Wiśniewską, która była gwiazdą plenerowej zabawy sylwestrowej. Wszyscy cieszyli się z odzyskania praw miejskich.
Łaszczów jest od dziś trzecim – po Tomaszowie Lubelskim i Tyszowcach – miastem w powiecie tomaszowskim i 42. w województwie lubelskim. Wraz z nim 1 stycznia 2010 r. status miasta uzyskały Kołaczyce i Przecław na Podkarpaciu, małopolski Radłów, Szepietowo na Podlasiu oraz Tychowo w województwie zachodniopomorskim. Przypomnijmy, że starania o odzyskanie utraconych po powstaniu styczniowym praw miejskich trwały kilka lat. W końcu się udało. – To spełnienie oczekiwań mieszkańców, ale również inwestycja na przyszłość: miasto będzie bardziej atrakcyjne dla inwestorów – zauważa Cezary Girgiel, burmistrz Łaszczowa. Duże nadzieje władze miasteczka wiążą zwłaszcza z otwarciem przejścia granicznego Dołhobyczów–Uhrynów. Po przyłączeniu do Łaszczowa Kolonii Łaszczów, Podhajec, Czerkas oraz Domaniża miasteczko liczy około 2300 mieszkańców.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama