Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

OSiR w Zamościu ma plan na wielkie inwestycje za prawie 30 mln zł

Zamojski OSiR ma być modelowy. Dlatego miasto chce wydać na niego w 2010 r. ponad 15,5 mln zł, a rok później prawie 13 mln zł. Tak się stanie jeśli magistratowi uda się pozyskać unijne dofinansowanie.
Chodzi aż o kilkanaście milionów złotych. – Na pewno nie będzie to takie proste – mówi Tadeusz Lizut, dyrektor OSiR w Zamościu. – Ale powalczyć warto. OSiR się zmienia. Przy ul. Królowej Jadwigi powstaje nowoczesne, pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej. Koszt tej inwestycji to ok. 5 mln zł (już wydano ok. 3 mln zł). Boisko będzie ogrodzone, oświetlone, pokryte sztuczną nawierzchnią, a obok powstaną trybuny na 250 osób oraz m.in. szatnie. To dopiero początek. Do 2011 roku zamojski OSiR chce wydać w sumie ponad 28 mln zł. Te pieniądze pójdą m.in. na wyburzenie starej hali sportowej i postawienie w jej miejscu nowej, spełniającej wszystkie standardy oraz renowacje hotelu. W przyszłości planowana jest też m.in. budowa parku rozrywki dla dzieci, krytej pływalni, ściany wspinaczkowej oraz torów łuczniczych.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama