Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Werbkowice: Nastoletni włamywacze. Do trzech razy sztuka

Trzy razy bezskutecznie próbowali włamać się do sklepów spożywczo-przemysłowych na terenie Werbkowic. Policja zatrzymała sprawców w wieku 17 i 14 lat.
W weekend 56-letni mieszkaniec gminy Werbkowice powiadomił policję o próbie włamania do jednego ze swoich sklepów. – Ustaliliśmy, że sprawcy ukręcili kłódkę w drzwiach wejściowych, po czym próbowali łomem je podważyć – informuje Jarosław Karkuszewski z hrubieszowskiej policji. Ale ich wysiłek poszedł na marne, bo zostali spłoszeni. Mundurowi szybko wpadli na trop sprawców, którymi okazali się dwaj mieszkańcy gminy Werbkowice: 17-letni Przemysław M i 14-letni Mateusz P. W trakcie przesłuchania nastolatkowie przyznali się nie tylko do ostatniej nieudanej próby włamania. – Na początku grudnia próbowali włamać się do dwóch innych sklepów – dodaje Karkuszewski. Przemysław M. odpowiadać będzie przed sądem jak osoba dorosła. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Mateuszem P. zajmie się sąd rodzinny.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama