Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Jak tylko stopnieje śnieg, ruszą prace na Rynku Wodnym

Tylko śniegi trochę stopnieją… na zamojskim Rynku Wodnym pojawią się budowlańcy. Ten \"plac budowy” został właśnie przekazany spółce \"Arcus” z Kraśnika.
Powstanie tam m.in. okazała fontanna, staną tam nowe ławki i latarnie a zieleń zostanie uporządkowana. – Warunki atmosferyczne na razie nie pozawalają na rozpoczęcie prac remontowych – mówi Karol Garbula, rzecznik prezydenta Zamościa. – Jednak stanie się to już niebawem. Ten zakątek Starówki zmieni swoje oblicze. Remont Rynku Wodnego to tylko część dużego projektu, finansowanego przez UE. Magistrat wystarał się jeszcze w ub. roku o ok. 10 mln zł na ten cel. Miasto dołoży do tej kwoty kolejne 1,7 mln zł. Prace ruszą także na Rynku Solnym i placu Jaroszewicza. Wyremontowana zostanie też część nawierzchni ulic: Pereca, Zamenhofa, Solnej i Ratuszowej. Odnowiona zostanie także frontowa elewacja Ratusza i jego schody. Przy Rynku Wodnym zostaną zamontowane kamery monitoringu.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama