Reklama
Powiat tomaszowski wciąż czeka na prąd
Około 1000 odbiorców z okolic Tomaszowa Lubelskiego wciąż jest pozbawionych prądu. Energetycy dwoją i troją, by przywrócić dostawę energii elektrycznej do gospodarstw.
- (lew)
- 12.01.2010 11:58
– Sukcesywnie wymieniamy słupy – mówi Sebastian Kawałko z PGE Dystrybucja Zamość. – Pozostały miejsca, gdzie najtrudniej dotrzeć.
Chodzi o zasilenie 35 stacji transformatorowych położonych w szczerym polu albo w gęstym lesie. W sumie na terenie działania PGE Dystrybucja Zamość na prąd czeka jeszcze około 1,5 tys. odbiorców.
– Panujemy nad sytuacją, posiłkujemy się firmami zewnętrznymi i pracujemy na okrągło. Do środy awaria zostanie usunięta – zapowiada Kawałko.
Przypomnijmy, że w rejonie tomaszowskim pod ciężarem zamarzniętego śniegu z deszczem przewróciło się w weekend prawie 100 słupów trakcji elektrycznej.
Od poniedziałku nie zanotowano kolejnych awarii, bo dla energetyków pogoda się poprawiła.
– Padający śnieg nie stwarza zagrożenia. Najgorsza jest dla nas temperatura w okolicach -1–0 stopnia z padającym i zamarzającym deszczem, przez który przewody elektryczne stają się dużo cięższe, a słupy nie wytrzymują ich ciężaru – mówi Kawałko.
Data dodania:
12.01.2010 11:58
ZOBACZ TAKŻE
Reklama
ALARM 24
Reklama
CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?
Reklama
Reklama
Komentarze