Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Hrubieszowskie: Poilicja ustaliła sprawców rozboju z listopada ubiegłego roku

Wiadomo, kto pobił 16-letniego mieszkańca gminy Trzeszczany i zabrał telefon komórkowy. Sprawcami rozboju okazali się dwaj mieszkańcy gminy Werbkowice.
Do zdarzenia doszło 28 listopada ub. roku. Tomasz S. został w nocy zaatakowany na drodze przez dwóch mu młodych mężczyzn. Sprawcy przewrócili go na ziemię i zażądali wydania pieniędzy i telefonu komórkowego. Bili swoją ofiarę pięściami po całym ciele, nie szczędzili kopniaków. – W obawie przed kolejnymi razami pokrzywdzony sam wyjął telefon wartości 400 złotych i oddał go sprawcom – wspomina Jarosław Karkuszewski z hrubieszowskiej policji. 16-latek wrócił do domu i opowiedział o rozboju ojcu, powiadomiono policję. W poniedziałek mundurowi ustalili i zatrzymali sprawców: 19-letniego Mateusza S. oraz 16-letniego Kamila S. z gminy Werbkowice. Pierwszemu grozi za rozbój do 12 lat więzienia. O tym, czy jego młodszy kolega będzie odpowiadał za przestępstwo jak osoba dorosła zadecyduje sąd.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama